piątek, 6 stycznia 2017

Turniej Czterech Skoczni 2016/2017 - podsumowanie.

Hej Kochani :)
Witam was serdecznie we wpisie podsumowującym 65. Turniej Czterech Skoczni. Myślę, że każda edycja tego turnieju jest mocno nieprzewidywalna. Tegoroczny Turniej odbył się naprawdę na bardzo wysokim poziomie i nie ma się czemu dziwić. W końcu jest to jedna z najważniejszych imprez sezonu. Osobiście bardzo lubię system KO, w którym to skoczkowie rywalizują w pierwszej serii i chętnie bym na innych zawodach również coś takiego zobaczyła :) 

30.12.2016r. – Oberstdorf
W przedostatnim dniu roku zawodnicy rywalizowali na skoczni w niemieckim Oberstdorfie. Najlepszy na tym obiekcie okazał się Stefan Kraft! Drugie miejsce należało do naszego reprezentanta Kamila Stocha, zaś trzeci był Michael Hayboeck. Takie podium, jakie widzieliśmy, bardzo mi się podobało, chociaż jak już powszechnie wiadomo, chętnie dorzuciłabym tam jeszcze jedno nazwisko. W finałowej serii oglądaliśmy pięciu Polaków. Dużym zaskoczeniem chyba dla wszystkich, w tym również dla mnie, była postawa Domena Prevca. Przed rozpoczęciem Turnieju wiele osób spekulowało, że może on powtórzyć sukces swojego starszego brata, ale niestety.. po tych zawodach chyba ostatecznie przekreślił swoje szanse na wygraną.

Wyniki konkursu:
1. Stefan Kraft (AUT)
2. Kamil Stoch (POL)
3. Michael Hayboeck (AUT)
4. Daniel Andre Tande  (NOR)
5. Manuel Fettner (AUT)
6. Markus Eisenbichler (GER)
7. Piotr Żyła (POL)
8. Cene Prevc (SLO)
9. Jurij Tepes (SLO)
10. Peter Prevc (SLO)
--
12. Maciej Kot
16. Dawid Kubacki
18. Stefan Hula

01.01.2017r. – Garmisch-Partenkirchen
Noworoczny konkurs w Ga-Pa wygrał Daniel Andre Tande. Jeszcze przed rozpoczęciem Turnieju Norweg również był w gronie faworytów do zwycięstwa. Na drugim miejscu ponownie znalazł się Kamil Stoch, co dało mu ostatecznie prowadzenie w całym Turnieju. Trzeci był Stefan Kraft. Ten konkurs również został rozegrany na bardzo wysokim poziomie, a w finałowej serii mogliśmy oglądać naprawdę dalekie, bliskie rekordu skoczni, skoki.

Wyniki konkursu:
1. Daniel Andre Tande (NOR)
2. Kamil Stoch (POL)
3. Stefan Kraft (AUT)
4. Markus Eisenbichler (GER)
5. Domen Prevc (SLO)
6. Piotr Żyła (POL)
7. Maciej Kot (POL)
8. Stephan Leyhe (GER)
9. Vincent Descombes Sevoie (FRA)
10. Michael Hayboeck (AUT)
--
16. Stefan Hula
20. Dawid Kubacki
04.01.2017r. – Innsbruck
Cały rok czekam na ten konkurs z utęsknieniem. Innsbruck jest moim ukochanym miastem, a skocznia Bergisel ukochanym obiektem w całym kalendarzu Pucharu Świata. Niestety w tym roku nie dane mi było nacieszyć oka, gdyż odbyła się tylko jedna seria konkursowa. Chociaż z drugiej strony trwała ona tak długo, że w normalnych warunkach spokojnie można by było rozegrać w tym czasie dwie. Zwycięzcą tego loteryjnego konkursu został Daniel Andre Tande. Drugie miejsce zajął Robert Johansson, a trzeci był niespodziewanie Jewgienij Klimow. 

Wyniki konkursu:
1. Daniel Andre Tande (NOR)
2. Robert Johansson (NOR)
3. Jewgienij Klimow (RUS)
4. Kamil Stoch (POL)
5. Andreas Stjernen (NOR)
6. Maciej Kot (POL)
7. Manuel Fettner (AUT)
8. Piotr Żyła (POL)
9.Sebastian Colloredo (ITA)
10. Noriaki Kasai (JAP)
--
17. Dawid Kubacki
23. Jan Ziobro

06.01.2017r. – Bischofshofen 
Ostatni konkurs Turnieju Czterech Skoczni przysporzył nam naprawdę ogromne emocje! Konkurs wygrał Kamil Stoch, przez co ostatecznie odniósł zwycięstwo w całym Turnieju! Drugie miejsce dzisiaj należało do Michaela Hayboecka, a trzeci był Piotr Żyła, który wylądował na drugim miejscu w klasyfikacji końcowej Turnieju. Tego jeszcze nie było! Nasi chłopcy świetnie się spisali i wszyscy jesteśmy z nich mega dumni! 
Teraz słówko o tym, po skoku którego popłakałam się, jak dziecko.. Daniel Andre Tande - skoczek, który tak naprawdę rywalizował z Kamilem o zwycięstwo. Norweg jednak zepsuł swój skok i widząc jego załamanie po prostu się rozpłakałam. Wiadomo.. powinnam stać za Kamilem murem, ale.. no nie tak to miało być. Bardzo szkoda mi tego młodego zawodnika. Ostatecznie w całym Turnieju zajął trzecie miejsce. 

Wyniki konkursu: 

1. Kamil Stoch (POL)
2. Michael Hayboeck (AUT) 
3. Piotr Żyła (POL) 
4. Domen Prevc (SLO) 
5. Maciej Kot (POL) 
6. Richard Freitag (GER) 
7. Jurij Tepes (SLO)
8. Stephan Leyhe (GER)
9. Karl Geiger (GER) 
10. Andreas Stjernen (NOR) 
---
18. Dawid Kubacki 
22. Jan Ziobro 
24. Stefan Hula 

Końcowa klasyfikacja Turnieju Czterech Skoczni: 

1. Kamil Stoch (POL) 
2. Piotr Żyła (POL) 
3. Daniel Andre Tande (NOR) 
4. Maciej Kot (POL) 
5. Manuel Fettner (AUT)
6. Stefan Kraft (AUT) 
7. Markus Eisenbichler (GER) 
8. Stephan Leyhe (GER) 
9. Domen Prevc (SLO) 
10. Andres Stjernen (NOR) 
---
15. Dawid Kubacki 
20. Stefan Hula 
31. Jan Ziobro 
50. Klemens Murańka Kolejny przystankiem na naszej skokowej mapie jest Wisła! Zawodnicy będą rywalizować tam w dniach 13-15 stycznia 2017r. 


Na koniec dzisiejszego wpisu muszę zapytać o wasze przemyślenia, refleksje dotyczące Turnieju. Chętnie poczytam o nich w komentarzach :) 

Za ewentualne błędy powyżej przepraszam, ale myślę, że zrozumiecie. Turniej Czterech Skoczni jest ogromnym przedsięwzięciem.. dla nas kibiców również :) 
Tyle ode mnie Kochani.. jutro muszę wstać około 3 w nocy, gdyż wybieram się na zawody FIS Cup do Zakopanego. Trzymajcie kciuki, żebym dała radę na tym mrozie. 
Pozdrawiam! :) 

6 komentarzy:

 1. Świetne podsumowanie! Mi też bardzo bardzo szkoda zrobiło się Daniela :// Jak ja dzisiaj wspominam ten konkurs napisałam na moim blogu ;* Miłego wyjazdu!! :* dreamerworldfototravel.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Jestem dumna z naszych chłopaków, Daniel do tej pory i tak miał dużo szczęścia

  OdpowiedzUsuń
 3. Super podsumowanie! Ja również się popłakałam, gdy zobaczyłam smutek Daniela po skoku. Bardzo się cieszę z wygranej Kamila i świetnych skoków pozostałych Polaków :)
  Gratulacje!
  http://autografymartynyautografy.blogspot.com/2017/01/moje-podsumowanie-2016.html

  OdpowiedzUsuń
 4. U mnie również podsumowanie TCS
  Małe zmiany na blogu
  piękny TCS pozdrawiam i zapraszam do mnie
  http://skok2001.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. A ja tam się cieszę, że Tande nie wygrał ;) Ma 3 miejsce? Powinien być zadowolony :
  Świetne podsumowanie!

  Buziaki :*

  OdpowiedzUsuń